Офіційний сайт


Перейти к содержанию

Главное меню:


Інформація Пенсійного фонду України. Сторінка 2


на сторінку 1

-------------------------------------------------------------------------------------------


Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (офіційний сайт)


Передача "Пенсійна панорама" (випуски, розміщені на каналі
YouTube)

ПЕНСІЙНА ПАНОРАМА. Про веб-портал Пенсійного фонду України. 26.07.2017. Випуск 18

-------------------------------------------------------------------------------

Працівники Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області проводять виїзний прийом у м.Святогірську (громадська приймальня міської ради, вул Івана Мазепи, 54) у першу середу кожного місяця з 10.00 год.

У зв'язку з обмежувальними заходами, прийнятими Урядом України для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 та введенням карантину, ТЕРИТОРІАЛЬНІ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРИПИНЯЮТЬ ПРИЙОМ В АГЕНТСЬКИХ ПУНКТАХ ОБСЛУГОВУВАННЯ ГРОМАДЯН З ПИТАНЬ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

---------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Індексацію пенсій проведено з 1 березня


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 року № 127 "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році", з 1 березня Пенсійний фонд провів індексацію пенсій.

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11.

Крім того до рівня 2200 грн. підвищується мінімальна пенсійна виплата особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років - для жінок і 35 років - для чоловіків).

Перерахунок здійснено в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ без додаткових звернень громадян до установ Пенсійного фонду.

Виплата проіндексованих пенсій здійснюється згідно з графіком у звичному порядку.


(опрпилюднено 12.03.2021)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УВАГА! ВАЖЛИВІ ЗМІНИ!

Слов’янське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області інформує про те, що 26.01.2021 набрала чинності Постанова правління Пенсійного фонду України від 12.11.2020 № 21-1 "Про внесення змін до постанови правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 № 18-1" (далі – Постанова № 21-1) зареєстровану в Міністерстві юстиції України 12.01.2021 за №34/35656.

Постановою№ 21-1 внесені зміни відповідно до пункту 17-1 "Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 та визначено, зокрема, процедуру підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу набутого до 1 січня 2004 року, якщо в трудовій книжці є записи з виправленнями або не достовірні (неточні) записи про періоди роботи на підприємствах, в установах, організаціях (їх правонаступниках), розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіці Крим та місті Севастополі.

Підтвердження таких періодів стажу здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсій, які створено при головних управліннях Пенсійного фонду України в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Ознайомиться зі Змінами можна за посиланням:
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE35656.html


(оприлюднено 17.02.2021)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ У 2021 РОЦІ


В Україні триває пенсійна реформа, відповідно до якої відбувається поступове збільшення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, і пенсійного віку.

Так, з 1 січня 2021 року право на пенсію за віком в 60 років, відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", матимуть особи за наявності страхового стажу 28 років (нагадаємо, що відповідно до даного Закону, починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком мали особи при наявності страхового стажу 25 років, з 1 січня 2019 року при наявності 26 років, а з 1 січня 2020 року при наявності 27 років). Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу збільшується на 1 рік. І в 2028 році, щоб отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

Якщо в 60-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона матиме право обрати - допрацювати необхідну кількість років, або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років.

Ці правила діятимуть з врахуванням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам до 31 березня 1961 року народження. З 1 квітня 2021 року перехідний період закінчується, востаннє скористатися ним можуть жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року. Вони мають право вийти на пенсію в 59 років і 6 місяців, тобто на півроку раніше. Ті, хто народилися після 1 квітня 1961 року, зможуть оформити пенсію за віком тільки після досягнення 60-річного віку.

У 63 роки пенсія за віком, як для чоловіків, так і для жінок, призначатиметься у разі наявності страхового стажу тривалістю від 18 до 28 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу також збільшується на 1 рік до досягнення в 2028 році 25 - 35 років страхового стажу.

Якщо в 63-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона матиме право обрати - допрацювати необхідну кількість років, або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 років.

Особам, в яких страховий стаж складатиме не менше 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років.


(оприлюднено 22.01.2021)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ПАМ'ЯТКА
застрахованої особи для отримання одноразової виплати
відповідно до Закону України від 04.12.2020 №1071/ІХОТРИМУЙ ОДНОРАЗОВУ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ
ФОП ТА НАЙМАНИМ ПРАЦІВНИКАМ У ЗАСТОСУНКУ "ДІЯ"


(оприлюднено на сайті 29.12.2020)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Пам’ятка застрахованої особи для отримання одноразової виплати
відповідно до Закону України від 04.12.2020 №1071/ІХ

(оприлюднено на сайті 18.12.2020)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Пенсій у «конвертах» не буде !

В рамках доручення Прем’єр-міністра України проводяться заходи спрямовані на детінізацію зайнятості населення у сфері будівництва.

У зв’язку з цим, Слов’янське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області вкотре нагадує роботодавцям та найманим працівникам про необхідність легального оформлення трудових відносин.

Не нехтуйте нормами законодавства про працю, не позбавляйте соціальних гарантій своїх працівників.

Якщо роботодавець сплачує своїм працівникам заробітну плату «в конверті» без оформлення трудового договору, без занесення відповідного запису про місце роботи в трудовій книжці, або заробітна плата нарахована згідно розрахункової відомості менше суми, що знаходиться «в конверті»–

Працівник втрачає:

 • офіційну щомісячну заробітну плату, із розрахунку якої буде призначатися пенсія згідно чинного пенсійного законодавства, а при роботі без договору і весь страховий стаж;
 • оплату щорічної відпустки і саму відпустку, що належить працівникові за законом;
 • грошову компенсацію за невикористанні дні відпустки при звільненні;
 • суму індексації заробітної плати у зв’язку з підвищенням індексу цін;
 • всі інші передбачені чинним законодавством види доплат (за роботу в нічний час, роботу у святкові дні, за понаднормову роботу тощо);
 • допомогу по тимчасовій непрацездатності на час перебування на лікарняному, а жінки допомогу по вагітності та пологах;
 • оплату відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
 • суму відшкодування збитку у випадку трудового або профзахворювання;
 • вихідну допомогу при звільненні працівника під час скорочення штатів;
 • допомогу по безробіттю, розмір якої залежить від офіційної середньомісячної заробітної плати;
 • можливість працівником оскаржувати через суд питання будь-якої дискримінації його роботодавцем.


Необхідно пам’ятати, що нелегальні трудові відносини мають негативні наслідки як для найманих працівників (відсутність гідної пенсії та інших соціальних виплат та пільг), так і для роботодавців (у вигляді штрафів за порушення законодавства про працю).

Зарплата в «конверті» сьогодні - це життя без гарантій та впевненості завтра!

Пенсій у «конвертах» не буде!

(оприлюднено на сайті 16.12.2020)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

МОБІЛЬНИЙ ЗАСТОСУНОК: ВСІ ПЕНСІЙНІ ПОСЛУГИ ПІД РУКОЮ


Завжди тримати руку на пульсі актуальних питань пенсійного забезпечення та контролювати персональні дані дозволяє мобільний застосунок "Пенсійний фонд".

Авторизувавшись в електронному додатку з використанням кваліфікованого електронного підпису чи систему інтегрованої ідентифікації GOV ID, користувач має змогу отримати широкий спектр інформації та послуг з пенсійного забезпечення. Завдяки доступності й простоті завантаження застосунку, його зручному формату та широкому функціоналу вебпорталу Пенсійного фонду подання заяв та звернень, отримання електронних довідок та інших документів, правомірність яких підтверджується QR-кодом, вирішення інших пенсійних питань можна за мінімальних часових витрат та в будь-якому місці.

Щоб встановити мобільний застосунок "Пенсійний фонд" у телефоні або планшеті, потрібно підключитися до мережі Інтернет. Версії мобільного застосунку для пристроїв з операційними системами Android та IOS розміщені в Google Play та AppStore відповідно.

Увійти у мобільний застосунок можна за допомогою:

ключа кваліфікованого електронного підпису (раніше - ЕЦП). Для цього він має бути збереженим у Вашому телефоні. Потрібно із запропонованого переліку обрати акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК), що видав електронний ключ, і залишити позначку, ким Ви є: "фізичною" або "юридичною" особою;

GovID. Функція ідентифікації особи GovID об'єднує ідентифікацію за допомогою мобільного оператора (MobileID) або за допомогою банку (BankID);

попередньої реєстрації на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду за логіном і паролем.

За допомогою мобільного застосунку "Пенсійний фонд", не виходячи з дому, Ви можете:

 • подати заяву на призначення або перерахунок пенсії;
 • подати запит для внесення змін до пенсійної справи;
 • отримати та завантажити до мобільного пристрою електронні документи з Реєстру застрахованих осіб, доступні в особистому кабінеті вебпорталу;
 • переглянути відомості з Реєстру застрахованих осіб (анкетні дані, надана роботодавцем (страхувальником) інформація про заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж) та з електронної пенсійної справи;
 • одержувати та переглядати повідомлення від Пенсійного фонду, відстежувати стан опрацювання звернень до Пенсійного фонду.


Відтак, мобільний застосунок дозволяє використовувати весь спектр послуг, який надає вебпортал Пенсійного фонду, та завантажувати на мобільний пристрій електронні документи.

(оприлюднено 24.11.2020)

------------------------------------------------------------------------------------------

СЕРВІС "ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА"


Слов'янське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області звертає увагу громадян, що для того щоб у будь-який час, не виходячи із дому, в зручний і доступний спосіб, оперативно отримувати потрібні пенсійні послуги - використовуйте онлайн-сервіси Пенсійного фонду України.

Кабінет Міністрів України Постановою від 27.11.2019р. №1084 визначив порядок обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі.

На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України запроваджено новий сервіс "Електрона трудова книжка", який дає змогу громадянам переглядати відомості про трудову діяльність. У "Електронній трудовій книжці" інформація відображається про всі трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця та міститься інформація про сплачені страхові внески з 1998-2000 років по теперішній час.

Для того щоб інформацію про трудову діяльність до 2000 року було внесено в електронний варіант трудової книжки застрахованим особам або роботодавцям необхідно подати дану інформацію до вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих копій паперових документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом.
Увійшовши в Особистий кабінет вебпорталу електронних послуг ПФУ, в меню ліворуч "Комунікації з ПФУ" потрібно натиснути пункт "Надання сканкопій трудової книжки", заповнити анкету та додати до неї скановані документи.

Сканкопії мають відповідати таким технічним вимогам:

 • скан-копія повинна бути кольорова;
 • необхідно робити скан-копії всіх заповнених сторінок трудової книжки у хронологічному порядку;
 • скан-копії мають бути чіткі та відображати всі реквізити документа (назва документа, серійний номер, дата видачі, печатки, підписи, ПІБ власника) та безпосередньо самі записи (рекомендована роздільна здатність при скануванні -300 dpi);
 • формат зображення має бути jpg. або pdf.;
 • розмір кожного файлу не має перевищувати 1 Мб.


Результат опрацювання Вашого звернення можна отримати в режимі перегляду Ваших звернень. Після оцифровування всієї трудової книжки у застрахованої особи з'явиться можливість автоматичного призначення пенсії, без особистого звернення до установи Фонду.

Онлайн-сервіс "Електронна трудова книжка" дає змогу громадянам дізнаватися детальну інформацію про свою трудову діяльність, а також про сплачені страхові внески. У разі втрати паперової трудової книжки не потрібно витрачати час на відновлення даних, адже вони будуть збережені в електронному форматі.

(оприлюднено 22.10.2020)

------------------------------------------------------------------------------------------

ОНЛАЙН-СЕРВІСИ ПФУ - ПЕНСІЙНИЙ КАЛЬКУЛЯТОР


Слов'янське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що для того щоб самостійно прорахувати розмір пенсії, яку майбутній пенсіонер буде отримувати, необхідно знайти в Особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду сервіс "Пенсійний калькулятор".

При обчисленні страхового стажу та заробітної плати використовуються дані, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України. Щоб врахувати періоди трудової діяльності та інші періоди, що входять до стажу роботи для призначення пенсії, користувачам додатково надається можливість їх ручного введення.

Для того щоб "Пенсійний калькулятор" спрацював, потрібно увести всі періоди роботи відповідно до записів у трудовій книжці, вказуючи дату зарахування і дату звільнення. За результатами розрахунку на перегляд надається сума розрахованої пенсії та формується протокол, який містить інформацію про всі складові такого розрахунку (індивідуальні коефіцієнти, помісячний розрахунок заробітної плати та страхового стажу тощо).

Даний сервіс не здійснює припущень щодо рівня зростання середньої заробітної плати або рівня інфляції у наступні роки, тому оцінює прогнозний розмір пенсії в умовах на момент проведення розрахунку.

Користувачам, які авторизувались на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису), надається можливість розрахувати (перевірити) розмір пенсії за віком.

Онлайн-сервіси Пенсійного фонду України - це швидко і зручно! Зареєструватися на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду можна за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/

(оприлюднено 22.10.2020)

------------------------------------------------------------------------------------------

Боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах» - актуальна тема сьогодення(оприлюднено 04.09.2020)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------

---------------------АВТОМАТИЧНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ

Автоматичне призначення пенсії – це сервіс вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України, за допомогою якого пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду.

Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних. Сервісом з автоматичного призначення пенсії може скористатись кожен, хто отримує пенсійні виплати.

Послуга надається засобами вебпорталу з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП)

Користувач, не є пенсіонером та який авторизувався на вебпорталі Фонду за допомогою КЕП:

- обирає розділ «Щодо пенсійного забезпечення», далі «Анкета-заява на автопризначення пенсії»;

- заповнює атрибути анкети (заяву, загальні дані, дані документу, що посвідчує особу, адресу проживання та реєстрації, дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення);

- додає скановані копії документів (обов’язкові та ті, які вважає за необхідне додати, для підтвердження права на певні доплати та пільги). Розмір кожного файлу з сканованим документом не повинен перевищувати 1 Мб;

-підписує анкету-заяву КЕП та надсилає її до органу ПФУ.

За результатами опрацювання анкети-заяви користувач отримає інформацію про автоматичне призначення пенсії, дату такого призначення та розмір пенсії за допомогою СМС повідомлення, засобами вебпорталу та через мобільний додаток.

Адміністрація Слов’янського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.


(оприлюднено 28.08.2020 відповідно до листів Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області)

------------------------------------------------------------------------------------------

АВТОМАТИЧНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ


З 1 липня Пенсійний фонд України впровадив нову сервісну послугу - автоматичне призначення пенсії. Пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду.

Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних.

Послуга надається засобами вебпорталу з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Користувач, який не є пенсіонером та який авторизувався на вебпорталі Фонду за допомогою КЕП:

 • заповнює атрибути анкети (заяву; загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адресу проживання та реєстрації; дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення);
 • додає скановані копії документів (обов'язкові та ті, які вважає за необхідне надати) для підтвердження його права на певні доплати та пільги);
 • підписує анкету-заяву КЕП та надсилає її до органу Фонду.


За результатами опрацювання анкети - заяви користувач отримає інформацію про автоматичне призначення пенсії, дату такого призначення та розмір пенсії за допомогою СМС повідомлення, засобами вебпорталу та через мобільний додаток.

Адміністрація Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України


(оприлюднено 08.07.2020)

------------------------------------------------------------------------------------------

Шановні громадяни!


За посиланням
https://drive.google.com/drive/folders/12YEQH3Mk8NvG6jq0gexkD1q8CMqOs1HY?usp=sharing
ви можете ознайомитися з інформаційно-роз'яснювальними відеоматеріалами стосовно пенсійного забезпечення, з наступних питань:

1. "Інструкція з отримання довідки з QR кодом".

2. "Реєстрація на вебпоралі ПФУ за допомогою сервісу Gov ID".

3. "Е-кабінет роботодавця".

4. "Можливості мобільного додатку "Пенсійний фонд України".

5. "Як підключити sms-інформування".

6. "Оформлення допомоги на поховання. Порядок дій".

(оприлюднено 01.07.2020 відповідно до листа Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області)
------------------------------------------------------------------------------------------


ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ МІСТА,


які після оформлення пенсії отримали новий паспорт. Вам необхідно прибути на прийом до спеціаліста Пенсійного фонду, що відбудеться 06 лютого 2019 року за адресою: м.Святогірськ, вул. Івана Мазепи, 54, громадська приймальна.

------------------------------------------------------------------------------------------

Оголошення


На виконання рішення колегії Донецької обласної державної адміністрації від 21.12.2017 та з метою підготування проекту обласної програми "Про надання послуг пенсійного забезпечення населенню області в умовах децентралізації", за ініціативи Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області 13 лютого 2018 року о 15.00 год. у Слов'янській міській раді (пл. Соборна, 2) відбудеться спільна нарада для обговорення та визначення форм, а також дислокації точок надання послуг з пенсійного забезпечення (прозорі або соціальні офіси, мультицентри або центри надання адміністративних послуг, дистанційні робочі місця тощо), що будуть плануватись до створення та запровадження на території міста Слов'янськ, району та територіальної громади.

Для обговорення зазначених питань запрошуються депутати місцевих рад, представники громадських організацій та інші зацікавлені особи.

Телефон Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (0626) 62-25-94


------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------

Інформація Слов’янського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про можливості електронної реєстрації на веб-порталі ПФУ та отримання талону на прийом для вирішення будь-якого питання без черги

------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------

Оголошення про запровадження Управлінням Пенсійного фонду України в м.Слов'янську та Слов'янському районі адміністративної послуги засобами поштового зв'язку:


Видача довідки про доходи (розмір) пенсії

Видача довідки про перебування на обліку

Видача довідки про утримання з пенсії

Зразок заяви для отримання адміністративної послуги:
українською мовою
російською мовоюНазад к содержанию | Назад к главному меню